Toplum Ruh Sağlığı Birimi (TRSM)
11 Mart 2022

      
      İzmir Kemalpaşa Devlet Hastanesi'ne bağlı olarak hizmet veren  ''Toplum Ruh Sağlığı Merkezi (TRSM)'' Kemalpaşa halkının ve çevre ilçelerin hizmetine açılmıştır.

Sağlık Bakanlığı 2011’de Ruh Sağlığı Hizmetlerinin daha da iyileştirilmesi için Ruh Sağlığı Eylem Planı yayınlamış ve “Toplum Temelli Ruh Sağlığı Hizmet Modeli Uygulaması”na geçilmişti. Bu çerçevede ruhsal bozukluğu olan hastalara daha etkin ve verimli bir şekilde hizmet sunulması için İzmir İl Sağlık Müdürlüğüne bağlı 5. Toplum Ruh Sağlığı Merkezi Kemalpaşa da hizmete girmiştir.

TRSM  sosyal hayattan koparılmış insanların topluma tekrar kazandırılması açısından çok önemli bir merkez. Resim, ahşap boyama, spor ve müzik gibi birçok alanda halk eğitim merkezinden gelecek hocalarımızla beraber çalışacağız. Merkezimizde aynı zamanda psikiyatri uzmanımız psikoloğumuz ve sosyal çalışmacımız ihtiyacı olan kişilere ve ailelerine destek olacaktır. Kemalpaşa DH Toplum Ruh Sağlığı Merkezi’nde konusunda uzman Psikiyatri, Psikolog, Sosyal Hizmet Uzmanı, Halk Eğitim Eğitmeni, Sağlık Memuru, Hemşire, Bilgi İşlem Personeli, Temizlik ve Güvenlik Görevlisi kadrosu ile hafta içi her gün mesai saatleri içerisinde hizmet verecektir.
trsm2.jpg

trsm4.jpg

trsm6.jpg