Başhekim Yardımcısı
10 Ekim 2023

irfan bey.jpg

Başhekim Yardımcısı

İrfan SEVİNÇ

Tıbbi Mikrobiyoloji  Uzmanı

Aslen Hatay’lı, 1964 Adana doğumludur. TSK adına Ankara F.Y.O. Komutanlığı bünyesinde askeri öğrenci statüsüyle okuduğu Ankara Üniversitesinden, 1987 yılında Vet. Hekim Teğmen olarak mezun oldu. Eylül 1990 Tıpta Uzmanlık Sınavını kazanarak, Ankara Gülhane Askeri Tıp Akademisi’nde ihtisas yaptı. 1993 yılında Mikrobiyoloji ve Klinik Mik. Uzmanı ünvanıyla mezun olarak GATA Kan Eğitim Merkezi Laboratuvar Uzmanı kadrosuna atandı.

    On bir yılı Gülhane Askeri Tıp Akademisinde olmak üzere, sırasıyla Ankara, Çorlu, Erzurum ve İzmir Asker Hastaneleri Uzman Doktor-Laboratuvar Bölüm Şefi, Müdür kadrolarında ve Erzurum’da iken kısmi zamanlı olarak Türk Kızılayı Doğu Anadolu Bölge Kan Merkezi Laboratuvar Birim Yöneticisi kadrosunda olmak üzere, kamuda toplam 21 yıl görev yaptı. İzmir Asker Hastanesinden 2008 yılında Albay rütbesiyle kendi isteği ile emekli oldu. O tarihten Mayıs 2019 tarihine kadar 11 yıl özel hastane sektöründe tıbbi mikrobiyoloji uzmanı, transfüzyon merkezi laboratuvar uzmanı ve laboratuvar birim yöneticisi pozisyonlarında çalıştı.

     Mayıs 2019 tarihinde, Sağlık Bakanlığı Ödemiş Devlet Hastanesi Tıbbi Mikrobiyoloji Uzmanı kadrosuna açıktan atandı. Burada Merkezi Laboratuvar İdari Sorumlu Hekimi olarak görevlendirildi. Covid-19 Pandemisinde İzmir Halk Sağlığı ve Aliağa Devlet Hastanesi Covid-19 PCR Laboratuvarlarında aktif olarak görev yaptı. Eylül 2021 tarihinde kendi isteğiyle tekrar emekli oldu.

     Aralık 2022 tarihinde yine açıktan atanarak Kemalpaşa Devlet Hastanesi Tıbbi Mikrobiyoloji Uzmanlığı görevine başladı. Mart 2023 tarihinde Kemalpaşa Devlet Hastanesi Başhekim Yardımcısı kadrosuna atandı.  Evli ve iki çocuk babasıdır.