Kemik Dansitometrisi
28 Temmuz 2023

kemik.jpg

İzmir İl Sağlık Müdürlüğüne bağlı Kemalpaşa Devlet Hastanesi bünyesinde “kemik dansitometri“ cihazı hizmet vermeye başladı.

Kemalpaşa Devlet Hastanesi’nde kemik mineral yoğunluğunu ölçmek ve kemik yoğunluğu kaybını değerlendirmek amacıyla test yapan kemik dansitometri cihazı halkın hizmetine sunuldu.   

Kemalpaşa Devlet Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Orhan Rahmi Fesçekoğlu, amaçlarının ilçe halkına en iyi sağlık hizmeti sunmak olduğunu belirtti. Hastanelerinin gün geçtikçe kapasitesini artırdığını ifade eden Fesçekoğlu "Hem tıbbi ekibimizi hem de cihaz ve donanımımızı ihtiyaçlar doğrultusunda geliştirmeye devam ediyoruz. " dedi.

Son olarak kurulan kemik dansitometri cihazıyla birlikte hastaneye başvuran hastaların kemik yoğunluğu tetkikleri için ilçe dışına çıkmak zorunda kalmayacaklarını ifade etti.  Özellikle fizik tedavi, ortopedi, kadın hastalıkları ve doğum uzmanları tarafından istenen bu tetkik sonucunda kemik erimesi tanısı konularak hastaların tedavilerine başlandığını vurgulayan Fesçekoğlu, "Daha önceden kemik erimesi tanısı olup kontrol ettirmek isteyen veya bu hastalık açısından ilk kez tetkik yaptırmak isteyen tüm halkımızı hastanemize bekliyoruz" dedi.